لینک مستقیم فایل پروتکل TCP/IP درشبکه و تامین امنیت سیستم های شبکه

پروتکل TCP/IP درشبکه و تامین امنیت سیستم های شبکه

با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل پروتکل TCP/IP درشبکه و تامین امنیت سیستم های شبکه قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید. ...

فهرست مطالب

عنوان:

چکیده

TCP/IP چیست؟

تامین امنیت سیستم های شبکه با کنترل دسترسی هایTCP/IP

مفاهیم پروتکل TCP/IP درشبکه

کشف نقطه جدیدی در پروتکلTCP

منابعچکیدهشبکه رايانه‌ای از پیوند دو یا چند رایانه برای تبادل داده‌ها از طريق يک رسانای ارتباطی، پدید میآید. مشهورترین و بزرگ‌ترین شبکه رایانه‌ای جهان اینترنت است که در واقع شبکه‌ای از شبکه‌های رایانه‌ای است.شبکه محدوده محلی (LAN) یک شبکه رایانه‌ای است که یک محدوده محلی، مثل یک دفتر کار یا خانه را پوشش می‌‌دهد. این اختلافی است که این شبکه با دیگر شبکه‌ها همچون شبکهٔ شخصی (PAN) یا، شبکه محدوده کلانشهری (MAN) یا، شبکه محدوده گسترده (WAN) دارد. LAN‌ها معمولا از WAN‌ها سریعترند.قدیمی‌ترین LAN معروف یعنی آرک‌نت (ARCnet)، درسال 1977 توسط شرکت دیتاپوینت (Datapoint) با هدف بوجود آوردن ارتباطی میان چندین دستگاه رایانه Datapoint 2200 برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی مشترکی بین آنها بوجود آمد. مانند تمامی شبکه‌های محلی اولیه آرک‌نت ویژه فروشنده بود. تلاشهای IEEE برای همگون‌سازی محیطی با بوجود آمدن سری استانداردهای IEEE 802 نتیجه داد. هم‌اکنون دو نوع فناوری سیمی برای شبکه محلی وجود دارد: اترنت (Ethernet) و حلقه علامتی (Token ring). همچنین گونه بی‌سیم این شبکه نیز برای کاربران سیار وجود که درحال پیشرفت می‌‌باشد.هنگامی که اترنت بکار می‌رود معمولا رایانه‌ها به یک هاب (hub) یا یک کلید شبکه‌ای (network switch) متصل می‌شوند. در این حالت یک سازوکار انتقال فیزیکی برقرار می‌گردد. پروتکل درخت پوشا (spanning tree) اغلب برای نگهداری یک جانمایی شبکه بدون حلقه (loop free) با یک LAN و بویژه نوع اترنت آن بکار می‌رود.یک تعداد پروتکل‌های شبکه از جمله TCP/IP می‌توانند از سازوکار ابتدایی انتقال فیزیکی استفاده نمایند. در این حالت DHCP بهترین راه حل جهت تنظیم پویای نشانی آی‌پی (IP Address) می‌‌باشد تا اینکه آنها بصورت ثابت تنظیم گردند. اتصالات بهم پیوسته LAN‌ها می‌تواند یک WAN را تشکیل دهند. همچنین یک مسیریاب برای اتصال شبکه‌های محلی به یکدیگر به کار گرفته شود.پشته‌های قراردادی (Protocol Stacks)در شبکه‌های رایانه‌ای از قراردادهای ارتباطی (که بیشتر به پروتکل ارتباطی معروف‌اند) استفاده می‌شود تا ارتباط‌گیری بین دو یا چند کامپیوتر سامان‌یافته و قابل اجرا باشد. در هر شبکه مجموعه‌ای از پروتکل‌ها به کار گرفته می‌شود. به مجموعه پروتکل‌هائی که در یک شبکه به‌کار می‌رود پشتهٔ قرارداد می‌گویند. برخی از رایج‌ترین پروتکل‌ها عبارتند از ابراهیم جلالی:آرک‌نت (ARCNET)دک‌نت (DECnet)ايترنت (Ethernet)قرارداد اینترنتی (Internet Protocol یا IP)قرارداد کنترل انتقال (Transmission Control Protocol یا TCP)قرارداد داده‌نگار کاربر (User Datagram Protocol یا UDP)اپل‌تاک (AppleTalk)حلقه علامتی (Token Ring)آی.پی.اکس (IPX)میانای دادهٔ فیبری توزيع‌شده (Fiber Distributed Data Interface یا FDDI)هیپی (HIPPI)مایرینت (Myrinet)کیو.اس.نت (QsNet)حالت انتقال ناهمگام (Asynchronous Transfer Mode یا ATM)

TCP/IP چیست؟ و آشنایی با چهار لایه آنکلید اجرای یک سرویس کوچک برنامه نویسی TCP/IP می باشد.

Internet Protocol / Transmission Control Protocol عنوانی است برای گروهی از پروتکل ها که در جهت برفراری ارتباط کامپیوتر ها استفاده می شود.

سرویس دهنده ماشینی است که اطلاعات را بر روی سرویس گیرنده ارسال می کند.

سرویس گیرنده یک کاربر عمومی اینترنت و یا اینترانت می باشد.(در مورد اینترانت و اکسترانت در پست بعدی به طور کامل توضیح خواهم داد) و کد ورود به شبکه با استفاده از یک نرم افزار صورت می گیرد.چهار لایه TCP/IP :

1 لایه واسطه شبکه

2 لایه شبکه

3 لایه انتقال

4 لایه کاربردلایه اول : لایه واسطه شبکه

در این لایه استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری و پرتکل های شبکه تعریف شده.

این لایه درگیر با مسائل سخت افزاری مرتبط با شبکه بوده و می تواند عناصر همگن و ناهمگن را به هم پیوند بزند. در این لایه تمام پروتکل های LAN ,MAN قابل استفاده هستند.لایه دوم : لایه شبکه

وظیفه اصلی این لایه هدایت از مبدا تا مقصد بسته های اطلاعاتی خاص به نام IP است.

(بعدا توضیح کامل داده خواهد شد)

به قیر از پروتکل IP پروتکل هایی دیگ نیز هستند که وطایف مهمی را بر عهده دارند.

مهمترین آنها : ARP , RARP , RIP , ICMP , BOOTP ,& more


پروتکل TCP

IP درشبکه و تامین امنیت سیستم های شبکه

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال